Надішліть їх мені через цю форму
Для Ернеста Хемінгуея Париж став містом натхнення, краси та мистецтва.
Він жив тут із 1921 по 1928 роки і потім кілька разів приїжджав сюди.
Письменник Шервуд Андерсон умовив його з дружиною Хедлі пожити в Парижі, обіцяючи, що це місто сколихне його творчі сили та принесе йому потрібні зв'язки. Реальність перевершила всі очікування — Париж став для Хемінгуея не лише найкращим місцем для роботи, а й найулюбленішим містом на землі.
Роман «Свято, яке завжди з тобою» — ода любові до Парижа і тієї неймовірної атмосфери, що панувала на його вуличках і в кафе в бурхливих 1920-х роках. Слідом за Хемінгуеєм ми пройдемося Сен-Жерменом, Монпарнасом, Латинським кварталом, спробуємо відчути дух Парижа і влитися в це вічне свято.
Слідами Хемінгуея в Парижі
Слідом за Хемінгуеєм ми пройдемося Сен-Жерменом, Монпарнасом, Латинським кварталом,
спробуємо відчути дух Парижа і влитися в це вічне свято.
Роман Хемінгуея починається з опису Cafe des Amateurs на площі Контрескарп – звідси ми й розпочнемо екскурсію. Пройдемо жвавою вулицею Муфтар і вийдемо до будинку 74 по вулиці Кардинала Лемуана, першому паризькому будинку письменника, де вони з дружиною зняли крихітну квартиру без зручностей.
Люксембурзький сад та його околиці
Хемінгуей часто гуляв у саду замість вечері чи обіду, бо грошей на їжу не вистачало. Любив зайти в Люксембурзький музей - перший художній музей Парижа, відвідати Гертруду Стайн і заглянути в Shakespeare & Company, де він відкрив для себе світил світової літератури.
Бульвар Сен-Жермен та околиці
Цей престижний нині район, як і весь Лівий берег, за часів Хемінгуея був притулком бідних художників та письменників. Хем любив пройтись бульваром, випити з Джойсом по коктейлю в Les Deux Magots або Café de Flore, шиканути в Michaud's або освіжитися крижаним пивом в Brasserie Lipp.
Коли Хемінгуей тільки-но приїхав до Парижа, він заселився в цей готель — у 14-й номер. 1783 року в особняку розмістилася британська делегація, яка прибула для підписання Паризького миру, — звідси й назва готелю. Готель чудово розташований - поряд з Лувром, Нотр-Дамом і садом Тюїльрі.
П'ять хвилин від "Англетер" - і ми на набережній Гран-Огустен, серед легендарних паризьких букіністів. Багато годин Хемінгуей провів тут, розглядаючи їхній товар. Через міст Сен-Мішель або Малий міст перейдемо на Сіте і далі на Сен-Луї, де Хемінгуей влаштовував пікніки, спостерігаючи за рибалками.
Історичний готель розташований на площі Вандом. З "Рітцем" Хемінгуея познайомив Фіцджеральд. Пропустити чарку в барі «Рітца» означало тиждень голодування. Але коли Хемінгуей прославився, цей готель став його паризьким будинком. "Париж - це "Рітц"", говорив письменник.
Повернувшись із Канади, вже із сином, Хемінгуей оселився в будинку 113 на вулиці Нотр-Дам-де-Шан поруч із поетом Езрою Паундом. Полюбив писати в кафе La Closerie des Lilas та пити пиво в компанії статуї маршала Нея. У цьому ж кварталі в готелі «Бовуар» мешкала Хедлі після розриву з письменником. Життя змінюється, а Париж залишається Парижем і завжди готовий зачарувати небайдужі серця.
Найатмосферніший паризький квартал, неймовірний
панорамний вид на місто та життя столичної богеми