Надішліть їх мені через цю форму
Король-Сонце, Людовік Великий, Богоданний — його довге і яскраве правління називають у Франції Великою добою. Це був час військових перемог, розквіту культури, мистецтв, яскравих придворних церемоній та бурхливих урочистостей. Король переніс двір у Версаль, але Париж не залишив — столиця Людовіка XIV виблискувала, як вогні на його найкращих балах.
На рубежі XVII-XVIII століть Париж став художнім та культурним центром Європи. Архітектурні шедеври, побудовані в цей період, входять до списків визначних пам'яток Франції та Європи. Я покажу вам найкращі з них, розповім про їхню історію, і з кожним ви познайомитеся в деталях.
Столиця Людовіка XIV блищала,
як вогні на його найкращих балах
Король-сонце, Людовік Великий, Богоданий — його довге та яскраве правління називають у Франції Великим віком.
Величну площу, оточену розкішними особняками з кінною статуєю Людовіка по центру, спроектував у 1699 головний архітектор Версаля. На честь військових перемог короля вона називалася площею Завоювань. Коли ситуація змінилася, статую знесли, площу перейменували, але свого блиску вона не втратила. Хто жив у цих особняках, що там зараз — усе дізнаємося і подивимося.
З'явився ще в XVI столітті за Катерини Медічі, але Людовік повністю переробив сад, доручивши його реконструкцію головному ландшафтному архітектору Версаля. У 1660-х роках Тюїльрі став першим громадським міським парком, і на планах міста поряд з ним з'явилася авеню Тюїльрі — пішохідна дорога, обсаджена деревами.
Два глобуси
То була сенсація! На замовлення Людовіка італійський картограф Коронеллі сконструював два величезні глобуси — модель Землі та зоряного неба. Глобуси були гідною окрасою Версаля. Дивно, але вони пережили всі подальші історичні перипетії, які повністю збереглися і знаходяться зараз у головній будівлі Національної бібліотеки Франції.
Грандіозний проект Людовіка XIV — комплекс будівель, де розміщувалися військові, які відслужили в королівській армії. Собор Будинку інвалідів із позолоченим куполом та високим шпилем став однією з головних вертикалей Парижа, що формують силует міста. Тут же за півтора століття знайшов свій останній притулок ще один найбільший правитель і воєначальник Франції.
Французька балетна трупа починається з часів Великого століття і вважається частиною Паризької опери. За Людовіка було 13 залів, де проходили виступи, але здебільшого вони не збереглися. Опера та балет у Парижі нерозривно пов'язані з Гранд-оперою, яку ми обов'язково побачимо. І хоча будівля була збудована в 1875 році, над завісою головної зали вказано 1669 рік заснування Паризької опери.
Я покажу вам найкращі архітектурні шедеври Людовіка XIV,
розповім про їхню історію, і з кожним ви познайомитеся в деталях.