Надішліть їх мені через цю форму
СЛІДАМИ МУШКЕТЕРІВ
В ПАРИЖІ
Паризька прогулянка сторінками знаменитого роману «Три мушкетери» Дюма-батька: вулиці Старої Голуб'ятні, Могильників та Вожирар, кабачок «Соснова шишка»… Усі ці назви не вигадані! І ви в цьому переконаєтесь на цій екскурсії.
Майже 400 років минуло з часів д'Артаньяна – дія роману відбувається з 1625 до 1628 року. Париж тоді знаходився за фортечними стінами і був набагато меншим, ніж зараз. Мушкетери жили і билися з гвардійцями кардинала, по суті, в одному кварталі Сен-Жермен. Туди ми й попрямуємо.
Програма нашого маршруту
Вулиця Могильщиків
Вуличка, на якій оселився д'Артаньян, починається від найдовшої паризької вулиці Вожирар і веде до церкви Сен-Сюльпіс. Нині це історичний центр міста, зовсім поруч із Люксембурзьким садом, але у XVII столітті вулиця перебувала за міською стіною. У романі будинок Бонасьє значиться під номером 11, але під опис більше підходить будинок № 16 - невисокий двоповерховий будинок з двома входами (дверями).
Місце дуелі мушкетерів та гвардійців
Кармелітський монастир Дешо, біля якого Атос призначив дуель д'Артаньяну, зберігся до наших днів. Назва монастиря походить від слова déchaussés – «розуті», тому що ченці цього ордену носили сандалі на босу ногу. Зараз на пустирі біля монастиря, де «звичайно билися люди, яким не можна було гаяти час», знаходиться католицька церква Сен-Жозеф-де-Карм, що діє, з приємним двориком і старовинною бруківкою.
Кабачок «Соснова шишка»
Місце знаменне – про нього говорили та писали всі французи та гості столиці, які мали відношення до гастрономії. Розташовувалась «Соснова шишка» на пагорбі святої Женев'єви в будинку №1 за площею Контрескарп. На жаль, будинок не зберігся. Про мушкетерські часи нагадує лише вивіска на другому поверсі сучаснішої будівлі.
З роману відомо лише, що Атос мешкав на вулиці Феру. На цій вулиці можна побувати і сьогодні – вона йде від Вожирару до церкви Сен-Сюльпіс паралельно Сервандоні (вулиці Могильників). По карті добре видно, що шлях від Атоса до д'Артаньяна займав не більше п'яти хвилин.
І Портос, і капітан де Тревіль жили на вулиці Старій Голуб'ятні – сьогодні вона вважається досить респектабельною. Будинків, де могли б проживати герої Дюма, кілька, але точних номерів ми не знаємо. Вулиця виходить до головного, східного фасаду церкви Сен-Сюльпіс, а Сервандоні відходить від південного фасаду церкви. Тож сюди д'Артаньяну теж було рукою подати.
Королівська площа зараз називається площею Вогезов. Будинки тут збудовані при Генріху IV спеціально для королівського двору. Цікаво, що в будинку Міледі жив Гюго – там знаходиться його музей-квартира (вхід безкоштовний), Теофіл Готьє, Альфонс Доде і знаменита паризька куртизанка Маріон Делорм, якій Гюго присвятив однойменний роман.
І на завершення як не поглянути на самого автора! Пам'ятник письменнику створив Ґюстав Доре. Дюма сидить на п'єдесталі, біля його ніг – читачі, які не можуть відірватися від роману, а зі зворотного боку – хоробрий шевале-красень д'Артаньян. Скульптура розташована на площі, де була остання квартира письменника. Ви зможете вирушити туди самостійно після екскурсії.
Які ще назви та місця пам'ятаєте з «Трьох мушкетерів»? Чи хотіли б опинитися в Парижі XVII століття?
Тоді вибирайте найближчу дату і чекаємо на прогулянку!